Wybieramy legginsy do biegania

Najważniejszym elementem stroju każdego biegacza, bez względu na to czy dopiero zaczyna swoją przygodę z bieganiem, czy biega już od dłuższego czasu, są oczywiście odpowiednie buty. Jednak również inne części stroju wpływają na komfort treningu. W sklepach sportowych np. na stronie odziez-sportowa.com znajdziemy ofertę odzieży zaprojektowanej specjalnie dla biegaczy. Dotyczy ona zwłaszcza „dolnej” części sportowej garderoby.

Pierwszym dylematem, przed którym stajemy jest wybór właściwych spodni. Możemy zdecydować się na zwykłe spodnie sportowe albo legginsy. Jedna i druga opcja ma swoje plusy i minusy. Każdą z nich należy również dopasować do rodzaju naszego treningu, warunków pogodowych oraz uwarunkowań anatomicznych.

Spodnie przeznaczone dla biegaczy nie są zwykłymi spodniami dresowymi. Produkuje się je z materiałów łatwo przepuszczających powietrze i odprowadzających wilgoć na zewnątrz. Takie spodnie doskonale ochronią nas przed wiatrem, a niektóre z modeli nawet przed deszczem. Najważniejszą kwestią jest ich fason, który nie krepuje ruchów i bez problemów dopasuje się do naszego biegu.
Legginsy to specyficzny rodzaj spodni, które mocno przylegają do ciała i ułatwiają poruszanie się. Podobnie, jak spodnie wykonane są ze specjalnych materiałów. Charakteryzują się również dużą przepuszczalnością powietrza i zdolnością odprowadzania wilgoci. Mimo, że są obcisłe, skóra może w nich oddychać. Niektórzy nie wyobrażają sobie treningu w legginsach ze względu na to, że mocno eksponują figurę i przyciągają wzrok gapiów. Jeżeli mamy nadwagę lub kompleksy, legginsy mogą nie być najlepszym wyborem. Pamiętajmy jednak, że sklepy mają w swojej ofercie modele, które rzeźbią sylwetkę. Dostępne są zarówno modele dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Legginsy mają istotną przewagę nad zwykłymi spodniami do biegania. Skutecznie zmniejszają ryzyko wystąpienia otarć, zwłaszcza w okolicy pachwin. Poza tym, są niezwykle funkcjonalne. Nawet, jeżeli w trakcie treningu przemoczy je deszcz, możemy dalej biegać, bo nie będą one krępować naszych ruchów.

Przykładem wykorzystania nowoczesnych technologii do produkcji legginsów są specjalne modele, które wywierają zróżnicowany nacisk na mięśnie. To prawdziwa rewolucja w wykonywaniu odzieży sportowej. Istnieją również modele, które dzięki właściwościom bakteriobójczym eliminują je i zapobiegają przykremu zapachowi potu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *