Na co zwracać uwagę kupując odzież sportową?

Noszenie odpowiedniego stroju treningowego jest ważne nie tylko ze względu na naszą wygodę, ale i zdrowie. Jeżeli zatem myślimy o regularnych treningach, pierwszym krokiem powinno być zawsze dobranie odpowiednich ubrań. Na co zwracać uwagę dokonując ich wyboru?

Wygoda
Komfort noszenia sportowego stroju to kluczowa kwestia. Wygoda takich ubrań powinna być, zatem dla nas najważniejsza. Będziemy w nich spędzać dużo czasu, będziemy się pocić i wykonywać wiele powtarzających się ruchów, więc ostatnią rzeczą, której potrzebujemy, jest zbyt ciasne lub zbyt luźne ubranie. Nie chcemy przecież czuć się nieswojo podczas biegania, skakania, zumby lub jogi. W trakcie treningu powinniśmy się skupić na wykonywanych ruchach, a nie myśleć nieustannie o tym, że nie możemy oddychać, ponieważ biustonosz sportowy jest za ciasny. Wygląd ubrań sportowych jest ważny, ale z pewnością nie najważniejszy. Pamiętajmy o tym, że strój sportowy ma wytrzymać ciężkie treningi, nieistotne czy chodzi o jogę, pilates, tenis czy MMA. Przed wybraniem odzieży sportowej zastanówmy się nad wszystkimi czynnikami zwiększającymi jej komfort, takimi, jak rozmiar, rodzaj tkaniny, krój, rodzaj szwów i wykończenia. Nie wahajmy się zmieniać jej, gdy tylko zacznie się wycierać i tracić elastyczność. Wybierając ubrania sportowe z pewnością warto przymierzyć rozmaite modele. Nie we wszystkich musimy czuć się równie komfortowo. Czasami decydują drobne detale, na które początkowo nawet nie zwracamy uwagi.

Rodzaj tkanin

Chociaż najbardziej wygodnymi materiałami zawsze będą takie, które pochodzą bezpośrednio z natury, a więc jedwab, wełna czy bawełna, to w przypadku intensywnych treningów warto zastanowić się nad zakupem odzieży ze specjalnych tkanin udoskonalonych technologią. Bawełna wchłania wodę, a więc również pot i potrzeba naprawdę dużo czasu na jej wyschnięcie. Na rynku dostępne są ubrania z tkanin, które nie tylko skutecznie wchłaniają wilgoć, ale również są w stanie utrzymać odpowiednią temperaturę ciała, zapewniając większy komfort. Ubrania z „Oddychających” materiałów o dużej elastyczności znajdują się dziś w ofercie większości sklepów z odzieżą sportową. Na stronie sklepu online Sport House odziez-sportowa.com możemy przekonać się, jakie tkaniny dominują na rynku i jakie technologie wykorzystuje się dziś, aby np. skutecznie odprowadzać wilgoć czy zwiększać przepuszczalność powietrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *