Dlaczego crossfiterzy wybierają odzież kompresyjną?

W ostatnich latach crossfit stał się niezwykle popularną forma aktywności fizycznej. Odpowiedzią na wzrost zainteresowania tą dyscypliną jest pojawienie się w ofercie sklepów sportowych odzieży oraz akcesoriów, które są w stanie poprawić naszą sprawność fizyczną i sprawiają, że trening staje się bardziej komfortowy. Crossfit jest, bowiem sportem niezwykle wymagającym. Bardzo modnym dodatkiem stała się odzież kompresyjna. Jej zadaniem jest minimalizowanie wstrząsów i wibracji, jakie docierają do naszych mięśni w trakcie ćwiczeń. Tego rodzaju ubrania ograniczają również różnego rodzaju mikrourazy oraz przyspieszają regenerację.

Do najważniejszych zalet odzieży kompresyjnej jest usuwanie zmęczenia nóg. Kompresja doskonale wpływa także na regenerację mięśni. Co prawda, niekiedy pojawiają się powysiłkowe bóle, jednak stosując odzież kompresyjną można znacznie szybciej powrócić do formy. W crossficie mięśnie nieustannie narażone są na wstrząsy. Ubrania kompresyjne pozwalają zminimalizować ryzyko powstawania urazów mięśni. Crossfiterzy, którzy ich używają rzadziej skarżą się na uciążliwe zakwasy. Niezwykle istotną zaletą odzieży kompresyjnej jest stabilizacja mięśni, stawów oraz ścięgien. W przypadku crossfitu ta właściwość ubrań kompresyjnych ma ogromne znaczenie. Ubrania, które kupimy z myślą o crossficie są uniwersalne. Możemy je z powodzeniem wykorzystać podczas uprawiania innych sportów czy ekstremalnych wycieczek w trudnych technicznie terenach.

Do tego specyficznego rodzaju odzieży trzeba się przyzwyczaić. Koszulka kompresyjna mocno opina nasze ciało. Na początku możemy mieć wrażenie, że jest za ciasna. Jednak wbrew pozorom, wcale nie krępuje ruchów. Można stwierdzić, że staje się drugą skórą. Niewątpliwym plusem ubrań kompresyjnych jest przepuszczalność powietrza. Ta odzież oddycha, ale jednocześnie nie przepuszcza zimna i chroni przed wiatrem.

Treningi crossfitu są bardzo męczące. Nie można w ich trakcie uniknąć potu. Dzięki ubraniom kompresyjnym wcale jednak nie odczuwamy dyskomfortu z tego powodu. Wilgoć jest skutecznie odprowadzana na zewnątrz. Nie przeszkadzają w tym nawet wysokie czy niskie temperatury. O ogromnych zaletach sportowej odzieży kompresyjnej możemy przekonać się kupując ją w jednym ze sklepów sportowych np. na stronie odziez-sportowa.com. Wybierając ją należy zwrócić szczególną uwagę na dobór idealnego rozmiaru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *