Czym charakteryzuje się idealna koszulka crossfit?

Crossfiterzy doskonale wiedzą, że odzież przeznaczona na trening musi być wygodna. Crossfit to dyscyplina sportowa wymagająca ogromnego zaangażowania oraz wytrwałości. Na treningach nierzadko pot leje się strumieniami. Warto, zatem zadbać o to, aby kolejne serie ćwiczeń były komfortowe i bezpieczne. Pomoże w tym z pewnością odpowiednio dobrana odzież. Jednym z ważnych elementów stroju crossfitera jest specjalna koszulka. Szeroki wybór koszulek dedykowanych temu rodzajowi aktywności znajdziemy np. w sklepie internetowym Sport House pod adresem odziez-sportowa.com. Jakie są ich najważniejsze cechy?

Podstawa to przewiewność
Koszulka przeznaczona do uprawiania crossfitu musi być przede wszystkim bardzo przewiewna. W trakcie treningu nie unikniemy pocenia. Należy zadbać o to, aby wilgoć była odprowadzana na zewnątrz. Pomogą w tym koszulki wykonane z odpowiednich, „oddychających” materiałów. Sprawią one, że nasz komfort w trakcie treningu będzie większy. Nawet, jeżeli się spocimy, koszulka będzie bardzo szybko schła i nie będzie przyklejać się do ciała. Doskonałym rozwiązaniem są także koszulki kompresyjne. Są one w stanie utrzymać optymalną temperaturę ciała, gdy trening staje się coraz bardziej intensywny.

Liczy się także wygoda
Koszulka crossfit musi być także bardzo wygodna. Pamiętajmy o tym, że w trakcie treningu podejmować musimy rozmaitą aktywność. Będziemy skakać, biegać, nie ominą nas ćwiczenia z obciążeniami. Musimy mieć, zatem pełen zakres ruchów. Strój nie może nas w żaden sposób ograniczać i powodować dyskomfort. Na kwestię wygody składa się wiele czynników. Jednym z podstawowych jest prawidłowo dobrany rozmiar. Koszulka nie może być ani zbyt ciasna, ani za luźna. Na nasz komfort wpłynie nie tylko rodzaj tkaniny, ale również jej właściwe wykończenie. Warto znaleźć modele, które we wszystkich newralgicznych miejscach takich, jak rękawy czy kołnierz obszyte są delikatnymi nićmi. Dzięki temu, podczas wykonywania gwałtownych ruchów szwy nie będą nas obcierały.

Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje wygląd koszulki. Modna koszulka, która dobrze prezentuje się na treningach pozwala nam się lepiej poczuć i dostarcza większej motywacji do ćwiczeń. Pamiętajmy o tym, że poprzez wybór odpowiedniego fasonu możemy łatwo zamaskować pewne mankamenty naszej sylwetki, które bardzo często zniechęcają nas do aktywności fizycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *